Zpět do obchodu

Registrace

Proč capáčky?

A pro koho jsou capáčky vůbec určeny? Pro všechny děti už od narození. A nejen pro ně!

 • Jsou velmi lehké a skladné
 • Jsou měkké, poddajné, netlačí
 • V zimě udržují teplo, v létě absorbují a odvádí pot
 • Jsou částečně protiskluzové
 • Snadno se nazouvají a vyzouvají
 • Kopírují přirozený a zdravý tvar chodidel
 • Simulují tu nejzdravější a nejpřirozenější chůzi - naboso
 • Mají rovnou podrážku (bez podpatku či dropu)
 • Nemají žádný zdvih v oblasti prstů
 • Zajišťují flexibilní hybnost boty ve všech směrech
 • Podporují vzpřímené držení těla
 • Aktivně zapojují veškeré svaly v chodidlech, nohách a i zádech
 • Napomáhají zdravému vývinu klenby

Proč tedy capáčky pro děti? Protože nejzdravější a nejpřirozenější je chůze naboso. Ta však není vždy možná.

Dětská nožička se velmi rychle vyvíjí a z velké části se ještě skládá z chrupavek. Díky tomu je mnohem tvárnější, náchylnější a jemnější než u dospělého a plně vyvinutého člověka. I dle odborníků může i mírný tlak způsobit trvalé negativní následky při vývoji dětského chodidla. Například kvůli nedostatku místa pro prsty. Na vině může být i špatně zvolená dětská obuv. Zdravá chodidla dětí by totiž měla chodit co nejvíce naboso. To ale není vždy možné. V takovém případě jsou dokonalou alternativou právě dětské capáčky. Chrání dětské nožičky před prochladnutím nebo poraněním. Zároveň jsou výbornou oporou nejen pro první krůčky. Ale i skvěle rozvíjejí stabilitu a motoriku a tím podporují správný vývoj dětských chodidel. Capáčky jsou prostě „druhou kůží“ všech spokojených a zdravých dětí.

Capáčky pro miminka udržují chodidla v teple a pohodlí. Jsou skvělé do nosítka, fusaku, kočárku, šátku, autosedačky, na jakékoliv cestování, na návštěvu, ale i na doma.

Capáčky pro batolata pomáhají dětem se odrážet během lezení, ale zároveň nebrání přirozenému pohybu a vývoji nožiček. Znamená to, že s capáčky nevytáčí chodidla jako v běžných kotníkových bačkůrkách. Při lezení s capáčky navíc zapojují všechny důležité svaly, které jsou zapotřebí pro správné vzpřímení v sedu i chůzi, a tím i správný vývoj páteře. U nechodících batolat by měly být capáčky jedinou vhodnou obuví.

Capáčky pro první krůčky jsou výtečnou oporou dětem při pokusech stoupání a obcházení nábytku. Jsou velmi lehké a tenká podrážka umožňuje dokonale vnímat povrch, po kterém se právě pohybují. Tím opět dochází ke správnému zapojení svalů v chodidlech, nohách a zádech. Objevovat a prozkoumávat svět tak začnou v obuvi, která má a bude mít pozitivní vliv na jejich další vývoj. A pro ty, kteří už rádi capají, chodí, běhají i venku, máme také capáčky s gumovou podrážkou.

Capáčky pro děti do školky a školy slouží jako zdravá alternativa bačkůrek a přezůvek. Mnoho rodičů se setkává s tím, že si děti bačkůrky neustále zouvají, odkládají, ztrácejí, hledají a tak pořád dokola. I pro malé odpůrce obuvi jsou tak capáčky ideální. Téměř je necítí, nebrání jim v pohybu a nemají ani tendenci si je neustále sundávat. A protože ani u starších dětí není vývoj chodidel zdaleka u konce, capáčky výborně poslouží. Třeba jako ty správné školní přezůvky nebo boty na cvičení.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení