Zpět do obchodu

Registrace

PROČ CAPÁČKY?

 

Nejmenší děti

Měkké kožené capáčky jsou velmi praktické pro děti již od narození - prostě kdykoli je potřeba dítěti na ponožky nebo punčocháčky něco dát. Jsou velmi lehké a skladné, můžete je mít stále v kabelce při sobě. Capáčky jsou vhodné do kočárku, do autosedačky, na návštěvy, při cestování.  Udrží nožičky nejmenších dětí v teple a pohodlí a dávají prostor pro růst. Nikde netlačí a nožičku nedeformují.

Lezoucí batolata

Vaše dítě se právě naučilo lézt a možná i vratce stojí? Kožené dětské capáčky dětem pomohou při pohybu na kluzkých plovoucích podlahách díky neklouzavé semišové podešvi. Jsou velmi lehké a skladné, můžete je mít stále u sebe. Capáčky jsou vhodné do kočárku, do autosedačky, na návštěvy, při cestování, do dětských koutků.   

Chodící děti

Chůze naboso v trávě, písku a podobně je pro dětskou nožičku to nejlepší. Dětské kožené capáčky jsou vyrobeny z měkoučké kůže, která imituje chůzi naboso. Většinou však kvůli bezpečnosti není možné nechat děti běhat stále bosky.  Odolná kůže zajistí potřebnou tepelnou izolaci a navíc neklouzavá semišová podešev omezí pády Vašeho dítěte. Pro chodící děti jsou také ideální capáčky s gumovou podrážkou, protože jsou odolnější a komfort při jejich nošení je vyšší než je tomu u kožené podrážky. Jsou velmi lehké a skladné, můžete je mít stále u sebe. Capáčky jsou vhodné do kočárku, do autosedačky, na návštěvy, při cestování, do dětských koutků.  

Čím se nohy deformují

Mezi rizikové faktory vzniku deformit dětských nohou patří:

  •     obuv příliš krátká, široká, úzká nebo špičatá

  •     přetěžování nohou nepřiměřeně dlouhou chůzí a stáním

  •     nadměrná tělesná hmotnost

  •     nedostatek pohybu a chůze naboso po tvrdých a rovných podlahách.

 

Děti nejsou zmenšeniny dospělých!

Dětská noha se od nohy dospělého člověka liší v mnoha vlastnostech:

 

  • Noha dětem rostou velmi rychle, mění se v délce, šířce i tvaru. Noha malého dítěte roste v průměru 15 až 18 mm za rok, u starších dětí 8 - 12 mm.

  • Kosti dětské nohy měkké, chrupavčité a rychle se deformují špatnou obuví nebo nadměrným zatížením.

  • Děti mají sníženou citlivost vůči bolesti a tlaku. Nejsou si tedy vědomy toho, nosí nevhodnou obuv