Zpět do obchodu

Registrace

Proč capáčky?

A pro koho jsou capáčky vůbec určeny? Pro všechny děti už od narození. A nejen pro ně!

 • Jsou velmi lehké a skladné
 • Jsou měkké, poddajné, netlačí
 • V zimě udržují teplo, v létě absorbují a odvádí pot
 • Jsou částečně protiskluzové
 • Snadno se nazouvají a vyzouvají
 • Kopírují přirozený a zdravý tvar chodidel
 • Simulují tu nejzdravější a nejpřirozenější chůzi - naboso
 • Mají rovnou podrážku (bez podpatku či dropu)
 • Nemají žádný zdvih v oblasti prstů
 • Zajišťují flexibilní hybnost boty ve všech směrech
 • Podporují vzpřímené držení těla
 • Aktivně zapojují veškeré svaly v chodidlech, nohách a i zádech
 • Napomáhají zdravému vývinu klenby

Proč tedy capáčky pro děti? Protože nejzdravější a nejpřirozenější je chůze naboso. Ta však není vždy možná.

Dětská nožička se velmi rychle vyvíjí a z velké části se ještě skládá z chrupavek. Díky tomu je mnohem tvárnější, náchylnější a jemnější než u dospělého a plně vyvinutého člověka. I dle odborníků může i mírný tlak způsobit trvalé negativní následky při vývoji dětského chodidla. Například kvůli nedostatku místa pro prsty. Na vině může být i špatně zvolená dětská obuv. Zdravá chodidla dětí by totiž měla chodit co nejvíce naboso. To ale není vždy možné. V takovém případě jsou dokonalou alternativou právě dětské capáčky. Chrání dětské nožičky před prochladnutím nebo poraněním. Zároveň jsou výbornou oporou nejen pro první krůčky. Ale i skvěle rozvíjejí stabilitu a motoriku a tím podporují správný vývoj dětských chodidel. Capáčky jsou prostě „druhou kůží“ všech spokojených a zdravých dětí.

Capáčky pro miminka udržují chodidla v teple a pohodlí. Jsou skvělé do nosítka, fusaku, kočárku, šátku, autosedačky, na jakékoliv cestování, na návštěvu, ale i na doma.

Capáčky pro batolata pomáhají dětem se odrážet během lezení, ale zároveň nebrání přirozenému pohybu a vývoji nožiček. Znamená to, že s capáčky nevytáčí chodidla jako v běžných kotníkových bačkůrkách. Při lezení s capáčky navíc zapojují všechny důležité svaly, které jsou zapotřebí pro správné vzpřímení v sedu i chůzi, a tím i správný vývoj páteře. U nechodících batolat by měly být capáčky jedinou vhodnou obuví.

Capáčky pro první krůčky jsou výtečnou oporou dětem při pokusech stoupání a obcházení nábytku. Jsou velmi lehké a tenká podrážka umožňuje dokonale vnímat povrch, po kterém se právě pohybují. Tím opět dochází ke správnému zapojení svalů v chodidlech, nohách a zádech. Objevovat a prozkoumávat svět tak začnou v obuvi, která má a bude mít pozitivní vliv na jejich další vývoj. A pro ty, kteří už rádi capají, chodí, běhají i venku, máme také capáčky s gumovou podrážkou.

Capáčky pro děti do školky a školy slouží jako zdravá alternativa bačkůrek a přezůvek. Mnoho rodičů se setkává s tím, že si děti bačkůrky neustále zouvají, odkládají, ztrácejí, hledají a tak pořád dokola. I pro malé odpůrce obuvi jsou tak capáčky ideální. Téměř je necítí, nebrání jim v pohybu a nemají ani tendenci si je neustále sundávat. A protože ani u starších dětí není vývoj chodidel zdaleka u konce, capáčky výborně poslouží. Třeba jako ty správné školní přezůvky nebo boty na cvičení.

Máte nějaké další dotazy? Chcete se dozvědět více o výhodách a benefitech capáčků? Pak stačí, když nám dáte vědět:

E-mailem: capacky@capacky.com, telefonátem: +420 732 226 622, skrz Facebook a nebo pomocí Instagramu

Vždy vám budeme velmi rádi nápomocni.
Vaše capáčky.com