Zpět do obchodu

Registrace

Jak pečovat o capáčky?

Aby capáčky dokonale posloužily dětským chodidlům, vydržely dlouho v perfektní kondici, je třeba o ně i pečovat. V závislosti dle druhu podrážky capáčků (z broušené nebo z hladké kůže, či s gumovou podrážkou) jsme pro vás připravili detailní postupy, jak se o ně správně starat. Navíc se dozvíte i několik tipů a rad z naší praxe, které vám určitě dobře poslouží. Nejen při péči o kožené capáčky.

Předně však kožené capáčky nikdy:

  • Nenamáčejte
  • Neperte v pračce
  • Nenapínejte
  • Nesušte na přímém slunci ani u zdroje tepla

Péče o kožené capáčky s koženou podrážkou z broušené kůže:
(týká se značek capáčků Carozoo a Lait et Miel)

  • Nejprve jemným kartáčkem vykartáčujte podrážku z broušené kůže. Podrážku tím zbavíte usazených nečistot, které způsobují právě klouzavost. Zároveň broušenou kůži zdrsníte a tím se opět stane částečně protiskluzovou. Pro ještě lepší protiskluzové vlastnosti capáčků s podrážkou z broušené kůže můžete vykartáčovat podrážku kartáčkem vlhčeným v octové vodě.
  • Svrchní část kožených capáčků očistěte navlhčeným hadříkem. Případně použijte speciální přípravek pro očištění a ošetření kůže. Pokud je svrchní část silně znečištěna, lze na její očištění použít například vyřazený zubní kartáček. Při jeho použití však buďte velmi jemní a opatrní.
  • Nechte capáčky důkladně uschnout při běžné pokojové teplotě. V průběhu vysychání můžete capáčky lehce promnout a to kvůli tomu, aby kůže neztvrdla.
  • Jakmile budou capáčky očištěné a vysušené, naneste na svrchní část capáčků tenkou vrstvu vosku, balzámu či neutrálního krému na obuv (nenanášejte a nepoužívejte na podrážku z broušené kůže). Měkkým hadříkem nebo třeba kuchyňskou houbičkou jej krouživými pohyby rozetřete po celé svrchní části capáčků a nechte vstřebat. Díky aplikaci bude svrchní kůže mnohem jemnější, tvárnější a bude také chráněna před vlhkostí, která kůži škodí.
  • Vosk, balzám nebo neutrální krém, který se nevstřebal, setřete čistým a suchým hadříkem.
  • Hotovo. Nejen capáčky jsou šťastné a dokonale připravené. Třeba do kočárku, fusaku, nosítka, šátku, autosedačky, na návštěvu a samozřejmě i na doma.

Péče o kožené capáčky s koženou podrážkou z hladké kůže
(týká se značky capáčků Ebooba)

  • Podrážku z hladké kůže a i svrchní část capáčků očistěte navlhčeným hadříkem. Na očištění můžete použít i speciální přípravek pro očištění a ošetření kůže. V případě, že je podrážka z hladké kůže či i svrchní část silně znečištěna, lze na očištění použít například vyřazený zubní kartáček. Při jeho použití však buďte velmi jemní a obezřetní.
  • Nechte capáčky důkladně vyschnout při běžné pokojové teplotě. V průběhu vysychání můžete capáčky lehce promnout a to kvůli tomu, aby kůže neztvrdla.
  • Jakmile budou capáčky očištěné a vysušené, naneste na svrchní část capáčků tenkou vrstvu vosku, balzámu či neutrálního krému na obuv (nenanášejte a nepoužívejte na podrážku z hladké kůže). Měkkým hadříkem nebo třeba kuchyňskou houbičkou jej krouživými pohyby rozetřete po celé svrchní části capáčků a nechte vstřebat. Díky aplikaci bude svrchní kůže mnohem jemnější, pružnější a bude i chráněna před vlhkostí, která kůži neprospívá.
  • Vosk, balzám nebo neutrální krém, který se nevstřebal, setřete čistým a suchým hadříkem.
  • Hotovo. Capáčky jsou precizně a naprosto skvěle připravené do kočárku, nosítka, autosedačky, na návštěvu, ale především na doma.

    Péče o kožené capáčky s gumovou podrážkou
    (týká se značky capáčků Carozoo)

  • Dle míry znečištění použijte na očištění gumových částí podrážky navlhčený hadřík, suchý nebo navlhčený kartáček. Okolní části podrážky z hladké kůže očistěte navlhčeným hadříkem. Pokud jsou okolní části podrážky silně znečištěny, lze použít speciální přípravek pro očištění a ošetření kůže, případně i vyřazený zubní kartáček. Při jeho použití však buďte velmi jemní a opatrní.
  • Na očištění svrchní části kožených capáčků použijte navlhčený hadřík. Případně opět použijte speciální přípravek pro očištění a ošetření kůže. Jestli je svrchní část opravdu silně znečištěna, lze na její očištění použít například vyřazený zubní kartáček. Při jeho použití však buďte velmi jemní a šetrní.
  • Nechte capáčky důkladně vyschnout při běžné pokojové teplotě. V průběhu vysychání můžete capáčky lehce promnout a to kvůli tomu, aby kůže neztvrdla.
  • Jakmile budou capáčky očištěné a vysušené, naneste na svrchní část capáčků tenkou vrstvu vosku, balzámu či neutrálního krému na obuv (nenanášejte a nepoužívejte na gumovou podrážku). Měkkým hadříkem nebo třeba kuchyňskou houbičkou jej krouživými pohyby rozetřete po celé svrchní části capáčků a nechte vstřebat. Díky aplikaci bude svrchní kůže mnohem jemnější, tvárnější a bude také chráněna a impregnována před vlhkostí.
  • Vosk, balzám nebo neutrální krém, který se nevstřebal, setřete čistým a suchým hadříkem.
  • Hotovo. Capáčky jsou připravené na obutí a další poznávací expedice. Ať při cestování, doma, ale i návštěvě zahrady, dětského hřiště, nebo pískoviště.

A jak postupovat, když se capáčky polijí, namočí či dokonce promočí? Vodou, čajem, džusem, limonádou?

  • Pokud dojde k drobnému polití nebo namočení capáčků vodou (například při mytí rukou), odsajte vodu hadříkem nebo papírovým ubrouskem. Capáčky nechte následně při běžné pokojové teplotě uschnout a poté capáčky jemně promněte.
  • Jestliže byly capáčky kompletně promočené vodou (například díky chůzi v mokré trávě), zbavte je nejprve navlhčeným hadříkem všech nečistot. Poté je vystelte savým papírem a nechte přirozeně vysychat při běžné pokojové teplotě. Savý papír dle možností kontrolujte a vyměňujte. Během vysychání můžete capáčky několikrát lehce promnout a to kvůli tomu, aby kůže neztvrdla. V okamžiku, kdy budou capáčky čisté a dokonale vysušené, naneste na capáčky tenkou vrstvu vosku, balzámu či neutrálního krému na obuv (nenanášejte a nepoužívejte na podrážku z broušené kůže, hladké kůže a ani na gumovou podrážku). Měkkým hadříkem nebo třeba kuchyňskou houbičkou jej krouživými pohyby rozetřete po celé svrchní části capáčků a nechte důkladně vstřebat. Vosk, balzám nebo neutrální krém, který se nevstřebal, setřete čistým a suchým hadříkem.
  • Když dojde k polití capáčků čajem, džusem, limonádou, odsajte danou tekutinu hadříkem nebo papírovým ubrouskem. Poté jemně navlhčeným hadříkem přetřete a očistěte zasaženou oblast či optimálně celé capáčky. Nechte následně capáčky přirozeně uschnout a poté naneste na capáčky tenkou vrstvu vosku, balzámu či neutrálního krému na obuv (nenanášejte a nepoužívejte na podrážku z broušené kůže, hladké kůže a ani na gumovou podrážku). Měkkým hadříkem nebo třeba kuchyňskou houbičkou jej krouživými pohyby rozetřete po celé svrchní části capáčků a nechte důkladně vstřebat. Vosk, balzám nebo neutrální krém, který se nevstřebal, setřete čistým a suchým hadříkem.

Několik tipů a postřehů z naší praxe:

  • Nepodceňujte preventivní péči o capáčky - hlavně a především o podrážky capáčků.
  • Pokud je to možné, čistěte capáčky ihned po znečištění.
  • Péči o capáčky provádějte jen tehdy, pokud jsou capáčky čisté a suché.
  • Aby měly capáčky s koženou podrážkou z broušené kůže částečně protiskluzové vlastnosti, preventivně kartáčujte podrážku jemným kartáčkem navlhčeným v octové vodě.
  • Pro zachování částečně protiskluzových vlastností capáčků s koženou podrážkou z hladké kůže preventivně otírejte podrážku navlhčeným hadříkem.
  • Podrážku capáčků s gumovou podrážkou preventivně otírejte navlhčeným hadříkem. Budou tím zachovány skvělé protiskluzové vlastnosti gumové podrážky.
  • Jestliže je potřeba svrchní část kožených capáčků zjemnit, mimo vosku, balzámu či speciálních prostředků na kůži, můžete použít také lněný olej, vazelínu nebo ricinový olej.

    Máte ještě nějaké další dotazy ohledně péče o naše capáčky? Pak stačí, když nám dáte vědět:

    E-mailem: capacky@capacky.com, telefonátem: +420 732 226 622, skrz Facebook a nebo pomocí Instagramu

    Vždy vám budeme velmi rádi nápomocni.
    Vaše capáčky.com