Jak pečovat o capáčky?

Jak pečovat o capáčky?

I přesto, že jsou klasické capáčky s koženou podrážkou určeny pro nošení doma, je potřeba je občas vyčistit. Každodenním používáním se totiž na nich mohou usazovat různé nečistoty. Jak tedy o capáčky pečovat?

Snadné čištění pomocí hadříku

Capáčky jsou zhotoveny z pravé kůže a nelze je prát, jelikož pračka by mohla poškodit povrch kůže a mohlo by dojít k jejímu popraskání. V případě ušpinění se proto doporučuje capáčky čistit pouze vlhkým hadříkem. Pečovat o capáčky také můžete speciálními přípravky pro ošetření a čištění kůže, které jsou vhodné pro dětskou koženou obuv. 

Co dělat, když se capáčky omylem namočí?

V případě, že dojde k nechtěnému polití nebo namočení capáčků, nejprve zlehka odsajeme vodu hadříkem, capáček vyložíme zmačkanými novinami a sušíme na stinném místě při běžné teplotě. Vlhké capáčky ale nikdy nepokládejte na topení!Jestliže jsou capáčky po kontaktu s vodou tvrdší, než byly před tím, stačí je několikrát promnout v ruce a po chvilce nošení se opět změkčí.

Jak podpořit protiskluzové vlastnosti capáčků?

Častým nošením capáčků také dochází k postupnému sešlapání podrážky, čímž se zmenšují její protiskluzové schopnosti. Tento problém lze ovšem velmi snadno vyřešit pomocí kartáčku, který přejetím po sešlapané podrážce povrch opět zdrsní.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.