Pevná kotníčková obuv nebo kožené capáčky?

Dát přednost dětské pevné obuvi nebo capáčkům?

 

Zatímco v minulosti převládal názor, že dítě potřebuje pro správný vývoj chodidla pevnou kotníkovou obuv, současné výzkumy potvrzují, že pro optimální vývoj dětské nohy je potřeba umožnit chodidlu dostatečnou volnost.

 

Při vývoji dětské nožičky je tedy důležité dbát na to, aby měly kůstky chodidla, svalstvo, krevní cévy a nervy dostatek prostoru. Dětské chodidlo není tedy potřeba speciálně formovat ani zpevňovat. Naopak co nejpřirozenější chůze naboso pomáhá dětskou nohu utvářet tak, jak je potřeba.

 

Při prvních krůčcích se každé dítě učí držet rovnováhu a stabilitu tak, že svaly na chodidle přilnou k podlaze a prsty se roztáhnou tak, aby mělo dítě kontrolu nad pohybem. Jestliže je tento přirozený pohyb omezený tuhou neflexibilní obuví, dítě se nenaučí přirozeně našlapovat a jeho kotník společně se svaly nohy nezesílí natolik, aby udržely nožičku ve vzpřímené poloze.

Daleko vhodnějším řešením, nežli klasická tuhá bota, jsou pro dítě měkké kožené capáčky, které jsou speciálně navrženy tak, aby poskytly chodidlu ochranu před chladem či uklouznutím a zároveň jsou dostatečně ohebné a flexibilní natolik, aby v nich mohlo dítě chodit stejně volně a přirozeně, jako kdyby chodilo naboso či v ponožkách.

 

Capáčky jsou vyrobeny z pravé kůže, která je měkká, prodyšná, protiskluzová a odolná. Capáčky nestahují chodidlo, poskytují prstům volnost a nenarušují přirozený vývoj dětského chodidla. Pokud máte zájem o dětské capáčky, kontaktujte nás!

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.