Kožené dětské capáčky – módní výstřelek nebo užitečný pomocník?

Poslední dobou se i u nás staly kožené měkké dětské capáčky velmi oblíbenými. Jedná se další z mnoha módních trendů a výmyslů dnešní doby, nebo je nošení capáčků přínosem?

Co to vůbec kožené capáčky jsou? Jedná se o celokoženou ,,botičku“, která je velmi měkká a poddajná. Ty kvalitní jsou šity z pravé kůže a mají protiskluzovou podrážku. Velmi snadno se obouvají, vzadu je většinou guma, která obepíná kotník a capáčky se proto samy jen tak nevyzují. Na rozdíl od ponožek, třeba i s protiskluzovou úpravou, které jsou dole raz dva.

Pro dítě nechodící v kočárku je opravdu zbytečné kupovat drahou botu, když v ní vlastně nebude chodit. Přece jen se však hodí na ponožky či punčocháčky dát právě kožené capáčky, které pomáhají udržet nožičky v teple a ještě mohou skvěle vypadat. Dětské capáčky se totiž dělají v nádherných dezénech jak pro kluky, tak i pro holčičky. Na našich stránkách  si můžete vybrat z mnoha motivů.

Pro dítě, které začíná lézt, nebo stát, jsou capáčky neocenitelným pomocníkem. Pomáhají udržet stabilitu na kluzkých plovoucích podlahách a izolují od chladu. Jdete s dítětem do dětské kavárny nebo ke kamarádce? Kožené capáčky pro miminka jsou měkké a dobře skladné a tak je můžete mít u sebe neustále.

Co se týká chodících dětí, existují dva tábory.  První propaguje jen pevnou obuv s pevným kotníkem, druhý tábor zase chůzi na boso.  Capáčky nikde netlačí, naprosto se přizpůsobí nožičce dítěte a tak vlastně imitují chůzi naboso. Jako vždy i zde platí, že střední cesta bude ta pravá.  Capáčky střídat s pevnou botičkou a umožnit tak nožičce správný vývoj. 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.