Jak předejít plochým nohám u Vašeho dítěte?

Jak předejít plochým nohám u vašeho dítěte?

Klenba nohy se začíná formovat již v batolecím věku. Správně vyvinutá klenba nohy umožňuje pružnou bezproblémovou chůzi a zabezpečuje tříbodovou stabilitu chodidla. Pokud ovšem dojde k nesprávnému vyvinutí nožní klenby, vznikají tzv. ploché nohy, což je jedna z nejrozšířenějších vad dětských nohou. Nedostatečně vyvinutá klenba nohy se vyskytuje téměř u poloviny dětí. Jak tomuto problému předejít?

Přirozená chůze na boso je nejzdravější - ne vždy je ovšem možná

Klenba dětské nohy se vyvíjí podle zátěže, která je na ni vyvíjena. Pro optimální vývin dětského chodidla je také důležitá volnost prstů a možnost jejich ohýbání. Jako nejzdravější varianta vývinu dětského chodidla se proto uvádí přirozená chůze na boso. Ne vždy jsou ovšem podmínky k chůzi na boso pro vaše dítě optimální. Zatímco v létě mohou děti pobíhat bosé i venku po trávě, v zimě jsou možnosti omezenější.

Capáčky - dokonalý kompromis mezi papučemi a ponožkami

Dítě může chodit v zimě bosé pouze doma, což ovšem také není zrovna optimální varianta, a i když mu nasadíte ponožky, může se od  studené podlahy snadno nachladit nebo na ní uklouznout.  V tomto případě tedy zajisté ocenníte tzv.dětské capáčky, které představují ideální kompromis mezi papučemi a chozením v ponožkách. Capáčky jsou vyrobemé z pravé kůže, jsou měkké, ohebné a protiskluzové. Capáčky dětské chodilo nijak nedeformují, nechávají prstům prostor a poskytují tak noze podobnou volnost jako při chůzi na boso. Capáčky navíc můžete vybírat z různých variant, velikostí a barevných vzorů. Zajistěte vašemu dítěti pohodlí a zároveň podpořte zdravý vývoj jeho chodidel s ověřenými capáčky!

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.